Przedszkole Montessori Wrocław

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

 Katarzyna Dudek

 • Finanse i Handel zagraniczny - Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu (dyplom magistra)
 • Logistyka w biznesie - Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu (studia podyplomowe)
 • Roczny Kurs Wczesnej Edukacji M. Montessori z dziećmi od 2,5 do 6 roku życia - organizowany przez Polski Instytut Montessori (dyplom nauczyciela Montessori)
 • Trening Skutecznego Rodzica Thomasa Gordona Centrum Komunikacji Gordona
 • Kurs Pierwszej Pomocy
 • Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z przygotowaniem pedagogicznym - Dolnośląska Szkoła Wyższa (studia podyplomowe)
 • Organizacja i Zarządzanie Oświatą - Dolnośląska Szkoła Wyższa (studia podyplomowe)

Inspiracją do rozpoczęcia przygody z pedagogiką M. Montessori było moje dziecko. Jak każda mama zadawałam sobie pytanie, w jaki sposób nauczyć je samodzielności, zbudować poczucie własnej wartości. Odpowiedzią na te i wiele innych pytań była pedagogika Marii Montessori. Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie zaufać dziecku, dać mu wolność i swobodę, które będzie umiało w rozsądny sposób wykorzystać. W pedagogice Montessori cenię sobie szacunek, jakim obdarza się dziecko, brak przymusu i stawianie na samodzielność. W pracy nauczyciela ważna jest umiejętność dostrzegania indywidualnych potrzeb rozwojowych każdego dziecka. Razem z dziećmi uczę się nowych rzeczy, staram sie spojrzeć na świat ich oczami, dzięki czemu nabieram coraz większego doświadczenia w pracy. Jako nauczyciel staram się wspierać dzieci w dążeniu do samodzielności. Poprzez zindywidualizowane zadania chcę wzmacniać ich wiarę w siebie i we własne siły. Pedagogika Montessori daje taką możliwość nie tylko dzieciom, ale i nauczycielom, przed którymi stawia codziennie nowe wyzwania, jednocześnie dostarczając ogromnej satysfakcji.

Prywatnie jestem mamą 5,5 letniego Olka. Wielbicielką pieszych wycieczek oraz spędzania czasu na łonie natury. 

 

Justyna Lenk-Dolszewska

 • Studium Grafiki Reklamowej w Świdnicy
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – kierunek Architektura Krajobrazu
 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa – kierunek pedagogika w ramach projektu „Nowoczesny Inżynier Dobrym Pedagogiem” –nagroda za najlepiej napisaną pracę dyplomową – „Współczesne aspekty metody Marii Montessori w wychowaniu przedszkolnym”.
 • Roczny program teorii, obserwacji i praktyki w środowisku Montessori z dziećmi od 2,5 do 6 roku życia organizowany przez Polski Instytut Montessori – dyplom nauczyciela Montessori
 • Kurs Pierwszej Pomocy Dolnośląska Szkoła Wyższa – kierunek Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna

 

Na studiach pedagogicznych po raz pierwszy spotkałam się z edukacją Montessori i od tego momentu zawładnęła ona moim sercem, to jeden z najciekawszych i najżyczliwszych systemów edukacyjnych na Świecie. Pozwala ona w pełni odkryć potencjał dzieci, dać im możliwość poznawania Świata i wskazać im drogę do samodzielności. Cytując Marię Montessori, której słowa w pełni odzwierciedlają moje odczucia: „Dziecko, które naprawdę pokochało swoje otoczenie i wszystkie żyjące stworzenia, które odkryło radość i entuzjazm w pracy, daje nam powód, by mieć nadzieję…, nadzieję na pokój w przyszłości”.

 

Paulina Burdzy-Kasprzak

 • Ukończone studia i kursy: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna na DSW we Wrocławiu;
 • program Wczesnej Edukacji Montessori ( 2,5 -6) prowadzony przez Polski Instytut Montessori posiadający międzynarodową akredytację MACTE – dyplom nauczyciela Montessori kurs komunikacji bez przemocy
 • kurs pierwszej pomocy
 • "Trening Skutecznego Rodzica Thomasa Gordona Centrum Komunikacji Gordona"
 • "Trener fundacji Familylab Polska - prowadzenie seminariów inspirujących."

W pracy z dziećmi przyświeca mi zasada o równości dorosłych i dzieci. Jesteśmy po to, aby wspierać ich indywidualny rozwój, budować wiarę we własne siły, okazywać szacunek dla pracy dziecka. Właśnie te najmniejsze istoty potrzebują najwięcej naszej uwagi, gdyż doświadczenia zdobyte w dzieciństwie warunkują przyszły rozwój. Kontakt z dziećmi sprawia mi wiele radości, a wpływa na to na pewno ich szczerość, ciekawość świata oraz chęć do życia. Moją inspiracją w pracy z dziećmi oprócz M.Montessori jest J.Korczak i Jesper Juul. Moje motto: Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może. Prywatnie jestem żoną i mamą. Cenię swój czas spędzany z najbliższymi w naszym domu wypełnionym zwierzętami, które są pasją naszej rodziny. Lubię spędzać wolny czas aktywnie jak i leniuchując w fotelu z ciekawą książką.